2010/05/17

Sałatka Owocowa


Zbliża się lato, więc mamy większy dostęp do owoców, które kuszą również swoimi cenami.  Moją dzisiejszą propozycją jest sałatka owocowa. Prosta, nieczasochłonna z dużą ilością witamin. Pamiętam czasy, gdy takie sałatki owocowe robiliśmy na lekcjach techniki w szkole podstawowej, co prawda były uboższe ze względu na puste półki w sklepach, ale wciąż pyszne jak dziś ;)

Składniki:

1 ananas

1 jabłko czerwone

1 jabłko zielone

250 g winogron zielonych i ciemnych

2 pomarańcze

3 kiwi

10 truskawek

1 szklanka soku pomarańczowego (ewentualnie przygotować sok wyciśnięty z jednej pomarańczy i jednej polówki cytryny, pół szklanki wody i cukru według uznania)

Ananasa przekroić wzdłuż wyciąć nożem głąb ze środka i wyrzucić, następnie  wydrążyć za pomocą łyżki kawałki ananasa . Pomarańcze i kiwi obrać i pokroić. Winogrona umyć, oderwać od łodyżek, przekroić na pół, wyjąć pestki (jeśli winogrona są małe i nie posiadają pestek można dodać je w całości). Pozostałe owoce umyć i pokroić w kostkę  bądź w plasterki według uznania. Pokrojone owoce włożyć do miski, wlać sok pomarańczowy, wymieszać i odstawić na 30 minut.

Serwować w salaterkach, bądź można użyć  wcześniej wydrążone 2 połówki ananasa. Do sałatki można użyć owoce z puszek zwłaszcza w okresie zimowym, ale tak jak teraz korzystajmy z szerokiej gamy świeżych owoców, które oferują nam bazary czy sklepy.

Smacznego;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za konstruktywne komentarze....dzięki nim również się doskonale;) Pozdrawiam serdecznie i dziękuję;)

link

Related Posts with Thumbnails